Aktualności

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność!

Chwila nieuwagi i rozkojarzenie za kierownicą może spowodować poważne zagrożenie i wielki stres, zarówno dla kierowcy, jak i innych osób, które spotka na swojej drodze. Tak jak to miało miejsce w Dobrym Mieście, gdzie policjanci wykonywali czynności na miejscu potrącenia pieszego na jednej z ulic. Kierujący osobowym audi potrącił prawidłowo przechodzącą na przejściu dla pieszych kobietę. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

W czwartek (01.12.2022 r.) oficer dyżurny Komisariatu w Dobrym Mieście około godziny 17:30 otrzymał zgłoszenie o potrąceniu, do którego doszło na ul. Grunwaldzkiej w Dobrym Mieście. Z wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce wynikało, że 56-letni kierowca osobowego audi nie ustąpił pierwszeństwa 61-letniej kobiecie, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno piesza jak i kierowca osobowego audi byli trzeźwy. Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego. Kobieta została przewieziona do szpitala na badania. Ostatecznie kierowca osobowego audi został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych za popełnione wykroczenie.


W okresie utrudnionych warunków drogowych, przy ograniczonej widoczności, zachowajmy szczególną ostrożność! Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo, mimo to, powinien zwrócić szczególną uwagę na nadjeżdżające pojazdy. W zderzeniu z pojazdem ważącym blisko tonę, to właśnie piesi mogą odnieść najpoważniejsze obrażenia, jeśli okaże się, że kierujący ich nie zauważył.


Apelujemy o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego, żeby nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.


(pż/tm)

Powrót na górę strony