Aktualności

Odpowie za kradzieże

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. 39-latek dzień po dniu przyjeżdżał do tego samego marketu i dokonał kradzieży elektronarzędzi. Łączna wartość strat to prawie 2000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (01.12.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że mężczyzna ukradł wkrętarkę, a następnie próbował opuścić sklep nie płacąc za towar. Mężczyzna został ujęty po przekroczeniu linii kas. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Olsztyna. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że ten sam mężczyzna dzień wcześniej dokonał kradzieży innej wkrętarki. Łączna wartość strat to prawie 2000 złotych. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że sprawca przestępstwa był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyły ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj)

 

Powrót na górę strony