Aktualności

Zabezpieczono 10 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 06.12.2022

Olszyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli 10 kilogramów suszu tytoniowego. Towar bez polskich znaków akcyzy został znaleziony w aucie, którym podróżował 72-latek. Mężczyzna wkrótce ze swojego zachowania odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej wpadli na trop mężczyzny mogącego przewozić nielegalny tytoń bez obowiązkowych znaków akcyzy. W ubiegły piątek (02.12.2022) na jednej z ulic w gminie Stawiguda funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Za jego kierownicą siedział 72-letni mężczyzna. Sprawdzenie auta potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. W pojeździe znaleziono worki z zawartością suszu tytoniowego o łącznej masie 10 kilogramów. Policjanci potwierdzili, że nielegalnie posiadany przez mężczyznę tytoń nie posiadał jakichkolwiek znaków akcyzowych.
Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli nielegalny towar. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczenia skarbowego.
(aj)

Powrót na górę strony