Aktualności

Nietrzeźwy kierujący na sądowym zakazie

W czwartek olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowym renault. Mężczyzna był tak pijany, że nie potrafił dmuchnąć w alkomat. Ostatecznie 34-latkowi pobrano krew do badań, a noc spędził w izbie wytrzeźwień. Ponadto okazało się, że wsiadł za kierownicę auta, wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (08.12.2022) oficer dyżurny  Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący osobowym renault może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zauważyli wskazane auto na ul. Sybiraków. Kierujący na widok policyjnego radiowozu nagle skręcił w pobliską ulicę, zatrzymał pojazd i wyrzucił kluczyki na tylną kanapę. Policjanci zaraz po podejściu do mężczyzny wyczuli od niego silny zapach alkoholu. 34-latek nie był w stanie dmuchnąć w alkomat, a jego zachowanie jednoznacznie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami.
34-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Mężczyzna ostatecznie noc spędził w izbie wytrzeźwień.
Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.
(aj)

 

 

Powrót na górę strony