Aktualności

Mężczyzna odpowie za kradzież, włamania i posiadanie narkotyków

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi. Mężczyzna najpierw ukradł w sklepie produkty spożywcze. Następnie w trakcie przeszukania znaleziono przy nim marihuanę. Na dodatek okazało się, że mieszkaniec Olsztyna ma związek z włamaniami na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W ubiegłym tygodniu olsztyńscy policjanci interweniowali wobec sprawcy kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejscu, wraz z ujętym mężczyzną czekał już pracownik ochrony. Z jego relacji wynikało, że 20-latek dokonał kradzieży produktów spożywczych na łączna kwotę kilkudziesięciu złotych. Sprawca wykroczenia został ujęty po przekroczeniu linii kas. Funkcjonariusze podczas przeszukania mężczyzny w jego saszetce znaleźli woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że była to marihuana. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

20-latek od dłuższego czasu był w zainteresowaniu olsztyńskich policjantów, ponieważ miał związek z innymi przestępstwami przeciwko mieniu. Okazało się, że mężczyzna wspólnie z innym mieszkańcem Olsztyna na jednym z placu budów włamał się do kontenera. Policjanci ustalili również, że mężczyźni na przełomie lutego i marca 2022 roku włamali do się dwóch altanek na ogrodach działkowych. Łupem sprawców padły elektronarzędzia i materiały budowlane na łączną kwotę ponad 15 tysięcy złotych.

Na podstawie zgromadzanego materiału dowodowego 20-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz posiadania substancji zabronionych. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kradzież sklepową. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(aj/rj)

Powrót na górę strony