Aktualności

Uwaga na trudne warunki na drogach!

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie teraz, gdy warunki na drogach są trudne. Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że opady śniegu oraz niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów śniegu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

W poniedziałek (12.12.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 16 w pobliżu m. Naglady. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 23-letni kierujący pojazdem marki Kia z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka innym autem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 23-latkowi. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. W tym przypadku grozi mu grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Ze względu na trudne warunki na drogach apelujemy do kierowców o ostrożność. Przypominamy! Opady śniegu powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów śniegu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

(pż/aj)

Powrót na górę strony