Aktualności

Poszukiwani zatrzymani

Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W środę dwie osoby „wpadły” w różnych okolicznościach – podczas kradzieży sklepowej czy awantury.

W środę (14.12.2022) funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali na jednej z posesji w gminie Purda, gdzie doszło do awantury. W trakcie legitymowania uczestników, okazało się, że jeden z nich był poszukiwany. 28-latek ma do odbycia zasądzoną karę 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu.

Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony. Interweniujący policjanci wylegitymowali sprawcę wykroczenia. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 48-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia zastępczej kary 20 dni pozbawienia wolności za wcześniejszą kradzież.

20 i 28-latek zostali zatrzymani. Dziś prawdopodobnie trafią do aresztów, w których spędzą najbliższy czas.

(aj)

Powrót na górę strony