Aktualności

Przeszedł na czerwonym świetle - okazało się, że był poszukiwany

Jak się okazuje, życie potrafi pisać różne scenariusze, przekonał się o tym 23-latek, który za nic mając przepisy prawa o ruchu drogowym przeszedł przez przejście dla pieszych, kiedy sygnalizator wskazywał czerwone światło. Popełnione wykroczenie dostrzegli policjanci. Po sprawdzeniu danych mężczyzny, okazało się, że był poszukiwany.

W czwartek (15.12.2022 r.) około godziny 9:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podczas służby zatrzymali pieszego, który popełnił wykroczenie – przeszedł przez pasy kiedy sygnalizator wskazywał czerwone światło. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach 23- latek okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju. Policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące.  

Apelujemy o ostrożność szczególnie do niechronionych uczestników ruchu drogowego!

Pieszy przechodząc przez jezdnię ma obowiązek zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do sygnalizatora. To kwestia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(pż/tm)

 

Powrót na górę strony