Aktualności

Uwaga na trudne warunki na drogach

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie teraz, gdy warunki na drogach są trudne. Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że opady śniegu oraz niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

We wtorek (20.12.2022) w nocy doszło do kolizji na trasie S51 na wysokości węzła Gryźliny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 21-letnia kierująca ciężarowym mercedesem niedostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała na pobocze, gdzie ostatecznie doszło  do przewrócenia zestawu pojazdów. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Autem podróżowały dwie osoby. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierująca mercedesem była trzeźwa. 21-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem w kwocie 1020 złotych. Na jej konto wpłynie także 10 punktów karnych. Utrudnienia w ruchu drogowym potrwają do czasu wyciągnięcia pojazdu z przydrożnego rowu przez specjalistyczny holownik.

Ze względu na trudne warunki na drogach apelujemy do kierowców o ostrożność. Przypominamy! Opady śniegu powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.
Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów śniegu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!
(aj)

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na S 51 - służby pracujące na miejscu oraz pojazd.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na S 51 - służby pracujące na miejscu oraz pojazd.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego na S 51 - służby pracujące na miejscu oraz pojazd.
Powrót na górę strony