Aktualności

Świąteczna ,,PACZKA Z DZIELNICY” 2022

Serca wielu ludzi otwarte są na pomoc drugiemu człowiekowi. W okresie Świąt Bożego Narodzenia - szczególnie. O tej porze (cyklicznie od 2017 roku) rusza ,,Paczka z dzielnicy”. Projekt, którego pomysłodawcą i realizatorem jest dzielnicowy z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie st. asp. Leszek Jacznik. Funkcjonariusz dociera z pomocą do osób najbardziej potrzebujących, samotnych, cierpiących na różne schorzenia czy rodzin z dziećmi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Policjant dzielnicowy z I Posterunku Policji w Olsztynie st. asp. Leszek Jacznik realizując zadania dzielnicowego doskonale zna problemy i potrzeby mieszkańców swojego rejonu. W codziennej służbie ma styczność z osobami, które pomimo ciężkiej sytuacji życiowej bardzo często nie proszą nikogo o pomoc. Widząc ich potrzeby przekazuje paczki najbardziej potrzebującym. Uśmiech na zaskoczonych twarzach obdarowanych osób daje chęć do dalszych działań.

Akcja „Paczka z Dzielnicy” sukcesywnie się rozwija, a swoim zasięgiem obejmuje już cały Olsztyn. Podczas wizyt, dzielnicowy w czapce Świętego Mikołaja i z białą brodą, wręczał podarunki. W przygotowanych świątecznych prezentach znalazły się głównie artykuły spożywcze, słodycze, zabawki, środki czystości. Wśród obdarowanych były osoby samotne, schorowane, rodziny z dziećmi znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, a także te najbardziej potrzebujące pomocy. 

Akcja z roku na rok nabiera rozpędu. Bierze w niej udział coraz to więcej darczyńców dzięki czemu udaje się dotrzeć do większego grona potrzebujących. Dzięki wielkim sercom wszystkich darczyńców, którzy bezinteresownie jak co roku wspierają „Paczkę z Dzielnicy”, dzięki zaangażowaniu st. asp. Leszka Jacznika - akcja ta wraca do nas co roku.
 

Akcja ,,Paczka z dzielnicy” st. asp. Leszka Jacznika była również relacjonowana w lokalnych mediach - TVP 3 Olsztyn:

https://olsztyn.tvp.pl/65115204/dzielnicowy-z-prezentami-policjant-z-olsztyna-od-lat-pomaga-sw-mikolajowi

(pż/kh)

  • Zdjęcie przedstawia policjanta dzielnicowego organizatora akcji z darami od darczyńców.
  • Zdjęcie przedstawia paczkę z napisem ,,Paczka z dzielnicy".
Powrót na górę strony