Aktualności

Jeden ukrywał się w szafie, drugi sam zgłosił się do sądu – obaj poszukiwani zatrzymani

W ciągu jednego dnia olsztyńscy policjanci zatrzymali dwie osoby poszukiwane. 46-latek próbował uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa ukrywając się przed policjantami w szafie. Z kolei 45-latek postanowił sam rozliczyć się z wymiarem sprawiedliwości i stawił się do sądu. Obaj poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymali i trafili już do zakładu karnego.

W poniedziałek (19.12.2022) olsztyńscy poszukiwacze wspólnie z wywiadowcami wpadli na trop  mężczyzny, który od 2016 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał przebywać w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Funkcjonariusze po wejściu do domu nie zastali wskazanego mężczyzny, a jedynie jego bliskich. Domownicy twierdzili, że nie widzieli poszukiwanej osoby i byli wyraźnie zaniepokojeni wizytą funkcjonariuszy. Ponadto hałas dochodzący z jednego z pomieszczeń, tylko utwierdził ich w przekonaniu, że ktoś jeszcze znajduje się w mieszkaniu. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy zajrzeli do szafy w pokoju, a w niej znaleźli wskazanego mężczyznę. 46-latek był poszukiwany listem gończym oraz zarządzeniami wydanymi przez kilka sądów rejonowych w kraju. Mężczyzna ma do obycia łączną karę 633 dni pozbawienia wolności. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwa oszustwa.

Tego samego dnia, został zatrzymany kolejny poszukiwany. 45-latek osobiście stawił się do Sądu Okręgowego w Olsztynie i poinformował jego pracowników, że jest osobą poszukiwaną. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który wylegitymował mężczyznę. Okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa gospodarcze.

45 i 46-latek zostali zatrzymali i trafili już do zakładu karnego, w którym spędzą najbliższe miesiące.

Powrót na górę strony