Aktualności

Ukradły, a teraz słono je to będzie kosztować

Nieopłacenie należytej kwoty za towar i przekroczenie linii kas, to w zależności od kwoty strat wykroczenie lub przestępstwo. O surowych konsekwencjach złamania prawa przekonają się pewnie dwie mieszkanki Olsztyna. 22 i 41-latka za kradzież sklepową wkrótce odpowiedzą przed sądem.

W środę (21.12.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że kobieta dokonała kradzieży produktów na łączna kwotę blisko 600 złotych. Kobieta została ujęta po przekroczeniu linii kas i przekazana interweniującym policjantom. Okazała się nią 41-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później, policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o kradzieży sklepowej, tym razem w galerii handlowej. Z relacji pracownika jednego ze sklepów wynikało, że 22-latka najpierw usunęła metki z ubrań, a następnie próbowała upuścić placówkę handlową nie płacąc za towar, co zostało jej uniemożliwione. Ze względu, że skradziony towar nie nadawał się do ponownej sprzedaży, wobec 22-latki zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie. Grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 tysięcy złotych.
(aj)

 

Powrót na górę strony