Aktualności

Mikołajki z policjantami

Rozmowy o bezpieczeństwie, prezentacja policyjnego sprzętu, drobne upominki – to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników „Mikołajek z policjantami”. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele innych służb, a także instytucji pomocowych. Spotkanie miało przypomnieć jak ważną rolę w naszym codziennym życiu odgrywa bezpieczeństwo.


Przed świętami (17.12.2022) w jednym z hipermarketów została zorganizowana akcja pn. „Mikołajki z policjantami”. Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu wzięli udział dzielnicowi z I Posterunku Policji w Olsztynie, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, a także pracownicy cywilni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Była to świetna okazja, aby spotkać się z policjantami i porozmawiać o bezpieczeństwie. Jedną z atrakcji był oznakowany radiowóz, do którego mogli wsiąść najmłodsi, aby przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze. Dzieci otrzymały także słodkie upominki oraz odblaski.
 
Nie lada gratką był pokaz sprzętu wojskowego przygotowanego przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Z kolei ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej FENI przeprowadzili instruktaż z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczestników wydarzenia mógł przyczynić się do pomocy drugiej osobie – zostając potencjalnym dawcą szpiku poprzez rejestrację w punkcie Fundacji DKMS.

(aj)
  • Zdjęcie przedstawia radiowóz policyjny.
    fot. st. sierż. Jarosław Nożyński
  • Zdjęcie przedstawia policyjne stoiska.
    fot. st. sierż. Jarosław Nożyński
  • Zdjęcie przedstawia choinkę z odblaskami.
    fot. st. sierż. Jarosław Nożyński
Powrót na górę strony