Aktualności

Kierowca z sądowym zakazem i poszukiwana pasażerka

Olsztyńscy policjanci zatrzymali kierowcę skody, który wybrał się w podróż wbrew sądowemu zakazowi. Ponadto okazało się, że pasażerka skody ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności. 42-latek wkrótce przed sądem odpowie za popełnione przestępstwo. Z kolei 31-latka trafi do zakładu karnego.

W środę (28.12.2022) policyjni wywiadowcy na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Za kierownicą auta siedział 42-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że wybrał się on w podróż, mimo sądowego zakazu. Ponadto policjanci postanowili wylegitymować jego pasażerkę. Okazało się, że 31-latka była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Kobieta ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu.

31-latka została zatrzymana i w czwartek (29.12.2022r.) najprawdopodobniej trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższy rok. Z kolei 42-latek wkrótce odpowie za kierowanie autem na sądowym zakazie. Kodeks karnym w tym przypadku przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/kh)

Powrót na górę strony