Aktualności

Dziecko potrzebowało pomocy. W bezpiecznym dotarciu do szpitala pomogli policjanci

Policjant rozpoczynając kolejną służbę, nigdy nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie jej przebieg. Po raz kolejny przekonali się o tym policjanci z olsztyńskiej drogówki. Tym razem pomogli w szybkim dotarciu do szpitala rodzicom z dzieckiem. Stan zdrowia 15-miesięcznej dziewczynki nagle się pogorszył i potrzebna była pilna pomoc medyczna.

W poniedziałek (02.01.2022) około godz. 12:00 na DK 16 w m. Wrócikowo do kontrolujących prędkość policjantów z olsztyńskiej drogówki podjechał kierujący audi, który poinformował, że wraz z żoną wiezie do szpitala swoja 15-miesięczną córkę. Dziewczynka wymagała natychmiastowej pomocy medycznej – jej stan zdrowia pogarszał się z minuty na minutę.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie widząc, że życie i zdrowie dziecka jest zagrożone, podjęli decyzję o pilotażu auta do placówki medycznej. Policjanci używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych eskortowali pojazd przez około 20 km do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Skuteczna i szybka interwencja olsztyńskich policjantów sprawiła, że dziewczynka w porę trafiła do szpitala, gdzie uzyskała fachową pomoc.

Poniższy film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Nagranie przedstawia pilotaż pojazdu przez oznakowany radiowóz ulicami miasta.  

(aj/tm)

Film Film z ITS

Opis filmu: Poniższy film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Nagranie przedstawia pilotaż pojazdu przez oznakowany radiowóz ulicami miasta.

Pobierz plik Film z ITS (format mp4 - rozmiar 9.17 MB)

Powrót na górę strony