Aktualności

Mobilny punkt kontroli autokarów – zgłoś autokar do kontroli aby były to „Bezpieczne ferie 2023”

Ferie zimowe to czas wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży na różne obozy, kolonie i zgrupowania. Podczas wypoczynku policjanci ruchu drogowego będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. W tym celu można zgłosić kontrole autokaru, którym będą podróżować nasze pociechy. W tym roku nie ma wyznaczonego stałego miejsca kontroli autokarów. Będą one przeprowadzone po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i uzgodnieniu dogodnego miejsca na terenie Olsztyna w ramach tzw. mobilnego punktu kontroli autokarów.

Kontrole autobusu można zgłosić drogą mailową: naczelnik.wrd@olsztyn.ol.policja.gov.pl lub telefoniczną: 47 731 38 80 kontaktując się z WRD KMP w Olsztynie. Zachęcamy, aby informacje zgłaszać najlepiej z trzydniowym wyprzedzeniem. Przypominamy, że w przypadkach niecierpiących zwłoki w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia lub przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić służby ratunkowe dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Policjanci podczas kontroli będą sprawdzali stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Funkcjonariusze zwrócą szczególne uwagę na stan trzeźwości kierowcy oraz posiadanie wymaganych uprawnień. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczną podróż do miejsca docelowego oraz powrót do domu.

Istnieje również możliwość dokonania zgłoszenia kontroli autokaru telefonicznie w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Olsztynie.

Link: https://www.witd.olsztyn.pl/

(aj)

  • Zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz oraz autokar.
  • Zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz oraz autokar i dzieci przed pojazdem.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta, którego wizerunek odbija się w lusterku autobusu.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta podczas kontroli  oraz autokar.
  • Zdjęcie przedstawia autobus oraz dzieci przed nim.
  • Zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz oraz autokar i policjanta podczas kontroli.
Powrót na górę strony