Aktualności

Nietrzeźwy, poszukiwany – doprowadził do zdarzenia drogowego w Olsztynie

Nietrzeźwi oraz znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy siadając za kierownicę samochodu, musi liczyć się z jego konsekwencjami. Tak było w przypadku 53-latka, który doprowadził do zdarzenia drogowego na olsztyńskich ulicach będąc w stanie nietrzeźwości, a także okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

W poniedziałek (23.01.2023 r.) po godzinie 18:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami Olsztyna może poruszać się osobowa Toyota, której kierowca może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wynika, że pojazd ten doprowadził chwilę wcześniej do zdarzenia drogowego na al. Sikorskiego z osobową alfą romeo, którą kierował 29-latek. Jak się okazało za kierownicą osobowej toyoty siedział 53-latek. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 229 dni pozbawienia wolności. Ponadto badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Od mężczyzny została pobrana krew do badań.  Mężczyzna został zatrzymany. W najbliższym czasie trafi do zakładu karnego. Ponadto odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo i jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny. 

Powrót na górę strony