Aktualności

Zbiórka na leczenie półtorarocznej Kingi

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz pracownicy cywilni wzięli udział w zbiórce na rzecz cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni półtorarocznej Kingi. Dzięki zaangażowaniu się w akcję z tzw.,,miedziaków” wsparcie finansowe trafiło do rodziców dziewczynki.

Kinga z Olsztyna cierpi na rzadką chorobę – rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Zakup najdroższego leku świata jest ratunkiem. W związku z tym na terenie Olsztyna rozpoczęła się akcja ,,miedziaki”, która polega na przekazaniu przez osoby chcące wziąć udział w zbiórce monet o nominałach od 1-5 gr.,  10-50 gr. lub innej formy pomocy. Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Olsztynie zorganizowali na terenie komendy styczniową zbiórkę na rzecz półtorarocznej Kingi. Z Wydziałów, Komisariatów i Posterunków spływały ,,grosiki”, a  każda zebrana suma była na wagę złota, aby nieść pomoc dziewczynce.
Po zakończeniu zbiórki w czwartek (9.02.2023 r.), ,,góra grosza” została przekazana wolontariuszowi zaangażowanemu w akcję aby następnie środki finansowe mogły trafić do rodziców Kingi.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za wsparcie, pomoc i zaangażowanie w zbiórkę.

 

  • Zdjęcie przedstawia zebrane pieniądze.

 

(pż/tm)

Powrót na górę strony