Aktualności

38-latek odpowie za usiłowanie kradzieży katalizatora

Olsztyńscy policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży katalizatora samochodowego. Do zatrzymania przyczynił się przypadkowy świadek, który widząc podejrzane zachowanie 38-latka postanowił wezwać służby. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (16.02.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o próbie kradzieży katalizatora. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na parkingu zauważyła podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który miał kłaść się pod jednym z aut. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zastał wskazanego mężczyznę na parkingu w pobliżu osobowego opla.  Na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo, co tylko potwierdziło ich przypuszczenia.  Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. W trakcie czynności policjanci w pojeździe, którym się poruszał, znaleźli narzędzia i przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa. Ponadto opel, przy którym mężczyzna był widziany, miał uszkodzony układ wydechowy.

38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/rj)

"Na filmie widać zatrzymanego mężczyznę prowadzonego przez policjantów"

Film Film

Opis filmu: "Na filmie widać zatrzymanego mężczyznę prowadzonego przez policjantów"

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 3.58 MB)

Powrót na górę strony