Aktualności

29-latka wyłudzała sprzęt i usługi telekomunikacyjne, a jej mąż był poszukiwany

Olsztyńscy policjanci ustalili okoliczności usiłowania oraz wyłudzenia umów z operatorem sieci komórkowej. 29-latka posługując się danymi swojej matki oraz znajomego zawierała umowy telekomunikacyjne, w ramach których dokonała wyłudzenia sprzętu elektronicznego o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała już zarzuty. Ponadto okazało się, że mąż 29-latki ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 29-latki, która usiłowała wyłudzić usługi telekomunikacyjne oraz sprzęt elektroniczny od jednego z operatorów sieci komórkowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta próbując kilkukrotnie zawrzeć umowy przez Internet podawała swoje dane, a następnie personalia matki. 29-latka za każdym razem otrzymywała negatywną odpowiedź ze względu na ciążące nad nią i nad matką zobowiązania finansowe. Wtedy kobieta wpadła na pomysł, aby wykorzystać dane, które znalazła w posiadanej w domu umowie kupna-sprzedaży auta. Posiłkując się danymi znajomego, również bez jego zgody, zawarła umowy telekomunikacyjne, a razem z nimi mogła otrzymać sprzęt elektroniczny o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych. Jednak już wtedy przedstawiciele operatora sieci komórkowej nabrali podejrzeń, że mogło dojść do wyłudzenia i zgłosili sprawę olsztyńskim policjantom. Funkcjonariusze najpierw zapobiegli dostarczeniu produktów, a następnie dotarli do 29-latki. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kobieta usłyszała 13 zarzutów dotyczących usiłowania dokonania oszustwa, do których się przyznała.
Ponadto w trakcie czynności policjanci ustalili, że mąż 29-latki ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie powiatu olsztyńskiego. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że 31-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo narkotykowe oraz podrabianie dokumentów. 31-latek trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

(aj/kh)

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia prowadzenie zatrzymanego mężczyzny przed budynkiem KMP w Olsztynie.

Film Film

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia prowadzenie zatrzymanego mężczyzny przed budynkiem KMP w Olsztynie.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 3.39 MB)

Powrót na górę strony