Aktualności

Kolizje drogowe zakończone zatrzymaniem prawa jazdy

Policjanci pracowali na miejscu dwóch kolizji drogowych. W pierwszym przypadku 32-letnia kierująca fordem potrąciła wózek dziecięcy, prowadzony przez matkę, w którym znajdowała się 2,5-letnia dziewczynka. Z kolei w rejonie skrzyżowania ul. Armii Krajowej i Jagiellończyka 21-letni kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w dwa auta. Na szczęście w obu zdarzeniach nikomu nic się poważnego nie stało. Policjanci 32-latce i 21-latkowi zatrzymali prawo jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W czwartek (02.03.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Wyspiańskiego i Prusa. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 32-letnia kierująca osobowym fordem skręcając w lewo potrąciła wózek dziecięcy prowadzony przez 35-letnią matkę. W wyniku zdarzenia doszło do przewrócenia na jezdnie wózka, w którym przebywała 2,5-letnia dziewczynka. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala na badania. Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierująca fordem w momencie zdarzenia była trzeźwa. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kobiecie prawa jazdy.

Tego samego dnia funkcjonariusze pracowali na miejscu kolejnej kolizji drogowej, tym razem w rejonie skrzyżowania ul. Armii Krajowej i Jagiellończyka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierujący osobowym volkswagenem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w dwa auta. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 21-latkowi.

Zarówno 32-latka jak i 21-latek za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowiedzą przed sądem. Za popełnione wykroczenie drogowe może grozić im grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.
(aj/kh)

  • Miejsce zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Armii Krajowej i Jagiellończyka.
    Miejsce zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Armii Krajowej i Jagiellończyka.
  • Miejsce zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Prusa i Wyspiańskiego.
    Miejsce zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Prusa i Wyspiańskiego.
Powrót na górę strony