Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu Olsztyńskiego

Data publikacji 06.03.2023

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu Olsztyńskiego doszło do 29 kolizji drogowych. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Z prawem jazdy pożegnał się 27-latek, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali również 29-latka i 54-latka, którzy wsiedli za kierownicę na ,,podwójnym gazie” i bez uprawnień.

Podczas kontroli drogowej w piątek (03.03.2023 r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Olsztyna zarejestrowali przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez 27-latka kierującego jeepem na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Miłośnik prędkości jechał 108 km/h przy ograniczeniu 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych. 27-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy.

W sobotę (04.03.2023 r.) około godziny 8:30 podczas kontroli drogowej na ul. Leonharda w Olsztynie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli 54-letniego kierującego oplem. Po przebadaniu policyjny alkomatem okazało się, że mężczyzna miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Z ustaleń wynikało też, że mężczyzna miał już w przeszłości zatrzymane prawo jazdy.

W niedzielę (05.03.2023 r.) około godziny 3:00 nad ranem w m. Unieszewo policjanci podjęli interwencję w stosunku do kierującego osobowym volvo. Po przebadaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 29-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna wkrótce prawdopodobnie odpowie przed sądem.

W poniedziałek (06.03.2023 r.) około godziny 4.15 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na S51 na wys. m. Miodówko w kierunku Olsztynka. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wynika, że 46-letni kierowca dostawczego mercedesa najechał na tył ciężarowego mercedesa, za którego kierownicą siedział 28 latek. Z relacji 46-latka wynika, że do zdarzenia mogło dojść na skutek zaśnięcia za kierownicą. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. 46-latek został przewieziony do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. 46-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

(pż)

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego w m. Miodówko.
Powrót na górę strony