Aktualności

Dzień Kobiet w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie

Jak pisał Pierre de Brantome ,,Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów”. Z okazji Dnia Kobiet wszyscy policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie składają Paniom najserdeczniejsze życzenia.

Obecnie w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie służbę pełni 125 funkcjonariuszek. 90 Pań na co dzień związanych jest z korpusem służby cywilnej. Pion logistyczny, dbałość o finanse, kwestie kadrowe, obsługa interesantów, czy zaopatrzenie – zależy właśnie od nich. W tym gronie znajdują się Panie, które od zawsze wiedziały, że swoją przyszłość chcą związać z formacją, jak i te, u których ta myśl narodziła się w życiu dorosłym. Jedno jest pewne. Wszystkie Panie łączy chęć pomocy drugiemu człowiekowi, ogromne serce i uśmiech jakim obdarzają nas każdego dnia.

Kobiety wykonują zadania służbowe we wszystkich pionach: prewencyjnym, wspomagającym oraz kryminalnym. Zajmują stanowiska na różnych szczeblach hierarchii służbowej. Pełnią funkcję policyjnych profilaktyków, prowadzą działania informacyjno-edukacyjne kierowane do dzieci i młodzieży, a także zajmują  się tematyką przestępczości nieletnich. Służą w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a także prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze. Odnajdują się w roli dzielnicowych oraz pracują na stanowisku oficera dyżurnego.

W czwartek (2.03.2023 r.) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie została zorganizowana uroczysta gala z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Kobiet, w której udział wzięły m.in. Panie z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Uroczystą galę zwieńczyły występy członków Chóru Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jak również pokaz zdjęć policjantek i pracownic cywilnych.

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/103090,98-rocznica-powolania-Policji-Kobiecej.html

Z okazji Dnia Kobiet Komendant Miejski Policji w Olsztynie mł. insp. Piotr Koszczał pragnie złożyć wszystkim Paniom serdeczne życzenia i podziękowania za działania przyczyniające się do sprawnego funkcjonowania jak i budowania pozytywnego wizerunku Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, za wyczucie i empatię, które są nieodzowne podczas łagodzenia nawet najbardziej konfliktowych sytuacji w trakcie działań interwencyjnych, za profesjonalizm, poświęcenie i oddanie służbie.

(p.ż/a/j)

Powrót na górę strony