Aktualności

Policyjne interwencje na drogach Olsztyna

Każdego dnia policjanci wyjeżdżają do służby, by dbać o bezpieczeństwo i porządek ruchu na drogach oraz po to, by ci którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, ponieśli tego konsekwencje.

W środę (08.03.2023) przed godziną 7.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na al. Niepodległości w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 49-letni kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył auta, którym kierował 47-latek. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Ostatecznie 49-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

We wtorek (07.03.2023) olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Tuwima i Iwaszkiewicza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-letni kierujący volkswagenem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w alfę romeo. Jedna osoba trafiła do szpitala na badania. Zdarzenie ostatecznie zakwalifikowano jako kolizję drogową. 33-latek został ukaranym mandatem w kwocie 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem w rejonie skrzyżowania ul. Płoskiego i Dorantta w Olsztynie. Jego prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa 52-latce przejeżdżającej rowerem przez oznakowany przejazd dla rowerów przez 22-letniego kierującego skodą. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. Jej obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 22-latkowi. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.  
(aj)

 

  • Zdarzenie w rejonie skrzyżowania ul. Płoskiego i Dorantta w Olsztynie
    Zdarzenie w rejonie skrzyżowania ul. Płoskiego i Dorantta w Olsztynie
  • Zdarzenie w rejonie skrzyżowania ul. Tuwima i Iwaszkiewicza.
    Zdarzenie w rejonie skrzyżowania ul. Tuwima i Iwaszkiewicza.
Powrót na górę strony