Aktualności

Zabezpieczenie meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg

Stadion piłkarski to miejsce, gdzie rozgrywają się sportowe emocje, a zawodnicy drużyn oraz kibice powinni zachowywać zasady bezpieczeństwa, aby impreza przebiegać mogła w atmosferze spokoju. Policjanci przy współpracy z organizatorami dbają o bezpieczeństwo uczestników każdej imprezy masowej. Tak było w przypadku sobotniego meczu między Stomilem Olsztyn a Olimpią Elbląg.

W sobotę (11.03.2023) o godzinie. 19:45 na stadionie przy al. Piłsudskiego odbył się mecz piłkarski Stomil Olsztyn – Olimpia Elbląg. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz kibiców czuwali olsztyńscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz z powiatów garnizonu warmińsko-mazurskiego. Policjanci byli obecni zarówno przed pierwszym gwizdkiem jak i po zakończeniu meczu na trasach dojazdowych do stadionu, w jego okolicach jak i na skrzyżowaniach, tak aby każdy uczestnik meczu mógł bezpiecznie dotrzeć na stadion i bezpiecznie wrócić do swojego domu. Podczas rozgrywek policjanci zadbali o zapewnienie ładu i porządku, a także o to, aby nie dochodziło do naruszeń przepisów związanych z imprezami masowymi.

Policjanci przypominali, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wnoszenie lub posiadanie podczas imprezy masowej wyrobów pirotechnicznych jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze wyjaśniają wszelkiego rodzaju naruszenia tego przepisu i prowadzą czynności w tej sprawie. 


Podczas rozgrywek obu drużyn zarówno w Olsztynie, jak i w okolicach stadionu nie doszło do żadnych incydentów, które mogłyby zakłócić bezpieczeństwo uczestników meczu i mieszkańców.

(p.ż/t.m)

  • Zabezpieczenie meczu
  • Zabezpieczenie meczu
Powrót na górę strony