Aktualności

ZAKOŃCZYLIŚMY POSZUKIWANIA 30-LETNIEGO MIESZKAŃCA GM. BISKUPIEC

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 30-letniego mieszkańca gm. Biskupiec. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina, po tym jak wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. W poszukiwaniach zaginionego, policjantów wspierali strażacy. Niestety wczoraj zostało odnalezione ciało mężczyzny. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności i przyczyn śmierci 30-latka. Olsztyńscy policjanci dziękują wszystkim za zaangażowanie w poszukiwania.

30-latek z gminy Biskupiec ostatni raz widziany był w sobotę (11.03.2023 r.) na Starym Mieście w Olsztynie. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina, po tym jak mężczyzna  wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.
Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu podjęte zostały działania poszukiwawcze nadzorowane przez Zespół ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i KP Biskupiec, w których udział brali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie w tym płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze przeczesywali okolice miejsca zaginięcia mężczyzny, docierali do miejsc w których mężczyzna mógł przebywać. W działaniach wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt w tym łodzie oraz drony, sprawdzone zostały zapisy okolicznego monitoringu jak również na stronie internetowej i w mediach został opublikowany wizerunek 30-latka. W trakcie działań poszukiwawczych na rzece Łyna w Olsztynie z pomocą drona z kamerą termowizyjną, podczas patrolu rzeki zlokalizowano miejsce, gdzie odnaleziono ciało 30-latka.

Na miejsce została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator. Ciało zostało zabezpieczone celem badań sekcyjnych. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora, które mają na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w poszukiwania.


(p.ż/t.m)

  • KAMERA TERMOWIZYJNA
  • SPECJALISTYCZNY SPRZĘT, ŁODZIE
  • POSZUKIWANIA NA RZECE ŁYNA
Powrót na górę strony