Aktualności

Kolejni poszukiwani odpowiedzą za swoje czyny

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w miniony weekend zatrzymali m.in. cztery osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Poszukiwani (28, 29, 32, 36 lat) najbliższe miesiące spędzą w więzieniu.

W piątek (17.03.2023 r.) policjanci w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna zatrzymali 36-letnią kobietę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 75 dni za przestępstwa przeciwko mieniu. Kobieta nie uniknie odpowiedzialności karnej.

W niedzielę (19.03.2023 r.) w jednej z miejscowości na terenie gm. Barczewo policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności lub opłacenia grzywny. Mężczyzna został zatrzymany, a po opłaceniu zasądzonej grzywny został zwolniony.

Tego samego dnia w m. Barczewo funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia zastępczej kary w wymiarze prawie 1,5 roku pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. 28-latek odpowie za swoje czyny, a najbliższe dni spędzi w więzieniu.

Około godziny 16:00 w okolicach olsztyńskiego dworca policjanci interweniowali w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym przez 32-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary w wymiarze 125 dni pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy w Olsztynie za przestępstwa finansowe. Mężczyzna został zatrzymany, teraz będzie miał czas na przemyślenie swoich czynów.

Funkcjonariusze codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.


(p.ż/t.m)

 

Powrót na górę strony