Aktualności

Był poszukiwany - został zatrzymany

Olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. Za kierownicą auta siedział poszukiwany 30-latek listem gończym, który wybrał się w podróż autem, mimo orzeczonego zakazu sądowego. Mężczyzna, który próbował ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości trafi do zakładu karnego. 30-latek nie uniknie on również odpowiedzialności za popełnione przestępstwo drogowe.

W poniedziałek (20.03.2023) funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie wpadli na trop mężczyzny ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci zatrzymali 30-latka jadącego osobowym peugeotem na jednej z dróg w gminie Dywity. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że za mężczyzna został wydany list gończy celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna nie rozliczył się z wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości kradzieże z włamaniami. Ponadto okazało się, że 30-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż ciąży na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami.
30-latek trafi do zakładu karnego w którym spędzi najbliższe miesiące. Ponadto nie uniknie on odpowiedzialności za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. W tym przypadku kodeks karny przewiduję karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/rj)

Powrót na górę strony