Aktualności

Policyjne interwencje na ulicach Olsztyna

We wtorek policjanci interweniowali na ulicach Olsztyna w związku z m.in. popełnionymi wykroczeniami w ruchu drogowym. 33-latek wsiadł za kierownicę auta mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów i okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości, a 61-latek wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych.

We wtorek (21.03.2023 r.) około godziny 9:00 policjanci zauważyli, że kierujący osobowym mercedesem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, która nadawała sygnał czerwony na al. Sikorskiego w Olsztynie. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 33-letni kierujący nie dość, że jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości, to dodatkowo wsiadł za kierownicę auta, mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna po opłaceniu grzywny został zwolniony. Za popełnione wykroczenie tj. przejazd na czerwonym świetle 33-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 15 punktami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem mimo sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Tego samego dnia po godzinie 15:00 na ul. Mickiewicza w Olsztynie policjanci interweniowali wobec 61-letniego kierującego osobowym renault, który postanowił wyprzedzić trzy inne pojazdy w rejonie przejścia dla pieszych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie prawdopodobnie wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem.

 
Przypominamy!
Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem kierujący zostanie ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi.
W przypadku niezastosowania się do sygnału świetlnego w postaci światła czerwonego nadawanego przez sygnalizator kierujący zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 15 punktami karnych.


(p.ż/t.m)

Powrót na górę strony