Aktualności

Ścigali się w mieście, stracili prawa jazdy

Jak można w krótkim czasie stracić prawo jazdy? Odpowiedzieć na to pytanie mogą dwaj piraci drogowi, którzy postanowili urządzić sobie wyścigi na ul. Towarowej w Olsztynie. Obaj jechali z prędkością 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Zarówno 25-letni kierujący oplem vectrą, jak i 24-letni kierujący oplem astrą stracili już prawa jazdy na 3 miesiące i zostali ukarani surowymi mandatami.

W środę (22.03.2023) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Towarowej zauważyli dwa jadące z dużą prędkością samochody osoby. Zarówno kierujący oplem vectrą, jak i jadący sąsiednim pasem ruchu kierujący oplem astrą, jechali z prędkością 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci natychmiast zatrzymali oba pojazdy do kontroli drogowej. Okazało się, że 24- i 25-latek postanowili urządzić wyścigi ulicami Olsztyna. Obaj mężczyźni za swoja brawurową i bezmyślną jazdę stracili już prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem zostali ukarani mandatami w kwocie 2000 złotych. Na ich konta wpłynie także po 14 punktów karnych.

Zadaniem policjantów jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszyscy, ci którzy w sposób lekceważący podchodzą do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się ze stanowczą reakcją ze strony funkcjonariuszy.

Samochód to nie zabawka, a ulica to nie tor wyścigowy!

(aj)

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia policjanta zatrzymującego do kontroli drogowej auta.

Film Film z ITS

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia policjanta zatrzymującego do kontroli drogowej auta.

Pobierz plik Film z ITS (format mp4 - rozmiar 8.75 MB)

Powrót na górę strony