Aktualności

Akcja profilaktyczna Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci w ramach prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych spotykali się z uczniami szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych. Policjanci rozmawiali z młodymi ludźmi między innymi o bezpieczeństwie na drodze, w domu, w szkole, na wodzie czy w Internecie.

W piątek (24.03.2023 r.) policjanci z Komendy Miejskiej Policji  w Olsztynie spotkali się z dziećmi  z jednej ze szkół podstawowych w Olsztynie, aby przypomnieć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym jak i również podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są m.in. piesi czy rowerzyści. Była to świetna okazja, aby utrwalić wiedzę, która przygotuje do zdawania egzaminu na kartę rowerową w przyszłości. Dwie grupy dzieci biorące udział w rozmowach profilaktycznych spisały się na 6!
Tego samego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz dzielnicowy z Posterunku Policji III w Olsztynie udali się do kolejnej szkoły podstawowej, gdzie również przeprowadzili akcję profilaktyczno-edukacyjną i pogadankę o szeroko pojętym bezpieczeństwie na drodze, w domu, w szkole, czy w Internecie i bezpieczeństwie na wodzie. Podczas działań profilaktycznych policjanci zaprezentowali m.in. policyjne radiowozy. W akcji udział wzięły grupy szkolne i przedszkolne. Zwieńczeniem wydarzenia było rozdanie uczestnikom akcji elementów odblaskowych, dzięki którym wszyscy będą bardziej widoczni na drodze. Profilaktycy przekazali również ulotki poświęcone Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tle zobaczyć można było też bilboard promujący KMZB.
Spotkania o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym spotkały się z dużym zainteresowaniem najmłodszych, którzy aktywnie włączyli się w konwersację na temat bezpieczeństwa i nie bali się zadawać pytań. Największym zainteresowaniem cieszył się temat dotyczący bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych i rowerzystów, ponieważ większość najmłodszych  pieszo lub rowerem przemieszcza się po okolicy. Działania profilaktyczno-edukacyjne to nie tylko dobra zabawa dla najmłodszych ale również okazja do przypominania o bezpieczeństwie.

(p.ż/t.m)

  • AKCJA PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNA
  • AKCJA PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNA
  • AKCJA PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNA
  • AKCJA PROFILAKTYCZNA
Powrót na górę strony