Aktualności

Policjanci odzyskali skradzione auto

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wyjaśnili okoliczności kradzieży auta o wartości 40 tysięcy złotych. W tej sprawie zarzuty usłyszeli 28 i 33-letni mieszkańcy Olsztyna. Są to ci sami mężczyźni, którzy mieli włamywać do restauracji, stacji paliw i myjni samoobsługowych. Skradziony mercedes został odzyskany i wrócił już do prawowitej właścicielki.

W marcu (19.03.2023) olsztyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży osobowego mercedesa z jednego z garaży na terenie miasta. Pokrzywdzona oszacowała wartość pojazdu na 40 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy wyjaśnili okoliczności zniknięcia auta. Jednym ze sprawców okazał się członek rodziny pokrzywdzonej. 33-latek wykorzystując wiedzę o tym, że właścicielka auta wyjechała za granicę, oraz posiadając wiedzę o miejscu przetrzymywania kluczyków, razem  z 28-latkiem mieli włamać się do garażu skąd zabrali auto. Następnie mężczyźni porzucili auto na jednym z parkingów. Pojazd został odzyskany przez funkcjonariuszy i wrócił już do prawowitej właścicielki. W trakcie czynności wyszło na jaw,  że są to ci sami  mężczyźni, którzy mają związek z włamaniami do restauracji, stacji paliw i myjni samoobsługowych. Szczegóły: https://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/103936,Wlamywali-sie-do-restauracji-stacji-paliw-i-myjni-Zostali-zatrzymani.html

28 i 33-latek dodatkowo odpowiedzą za włamanie do garażu i kradzież auta. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.
(aj)

 

  • Zdjęcie przedstawia odzyskane auto koloru białego.
Powrót na górę strony