Aktualności

Kradli w sklepach - usłyszeli 12 zarzutów

Olsztyńscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże w sklepach na terenie Olsztyna. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Łączna suma strat to prawie 13 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 23 i 25-latka podejrzanych o liczne kradzieże, do których miało dochodzić w drogeriach i sklepie na terenie Olsztyna. Łupem sprawców padały najczęściej perfumy, jak również maszynki do golenia, szczoteczki, golarki oraz alkohol. Z policyjnych ustaleń wynikało, że mężczyźni działali w pojedynkę jak i wspólnie. Na podstawie nagrań monitoringu, przesłuchań świadków, zebranych dowodów, policjanci wytypowali osoby uczestniczące w tym procederze. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas policyjnych czynności. Prowadzone postępowanie wykazało, że 25-latek z kradzieży, do których miało dochodzić od listopada 2022 roku do marca 2023 roku, uczynił sobie stałe źródło dochodu.
Mężczyźni usłyszeli łącznie 12 zarzutów i będą odpowiadać w charakterze tzw. recydywy. Zgodnie z kodeksem grozi im kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Łączna suma strat to prawie 13 tys. złotych. 23 i 25-latek nie unikną odpowiedzialności za popełnione czyny.

(p.ż/rj)

Powrót na górę strony