Aktualności

Drogowe podsumowanie świątecznego weekendu

W ubiegły świąteczny weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do czterech wypadków, z których dwa okazały się tragiczne w skutkach. W sobotę na trasie S7 w zdarzeniu z udziałem trzech pojazdów – zmarł 84-letni kierujący suzuki oraz 49-letni kierująca hyundaiem. Z kolej w niedziele na drodze serwisowej na trasie Ameryka-Gryźliny doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Niestety na skutek poniesionych obrażeń, 29-letni kierujący seatem zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszelkie okoliczności tych tragicznych zdarzeń. Ponadto od piątku do poniedziałku funkcjonariusze byli wzywani do 31 kolizji drogowych oraz zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę (08.04.2023) doszło do tragicznego wypadku na trasie S7 w pobliżu Węzła Waplewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący osobowym suzuki poruszając się drogą ekspresową pod prąd doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka Hyundaiem. W zdarzeniu brała udział również osobowa toyota za której kierownicą siedziała 35-letnia kobieta. Niestety, na skutek poniesionych obrażeń na miejscu zginęły dwie osoby, 84-letni mężczyzna siedzący za kierownicą suzuki oraz 49-letnia kobieta siedząca za kierownicą hyundaia. Ponadto, do szpitala przetransportowano trzy osoby. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin, policjanci zorganizowali objazd drogą serwisową.

  • Zdjęcie przedstawia miejsce wypadku drogowego na S7
  • Zdjęcie przedstawia miejsce wypadku drogowego na S7
  • Zdjęcie przedstawia znak drogowy "Wypadek" oraz w tle policjantów oraz auto na drodze szybkiego ruchu.

Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (09.04.2023) na drodze serwisowej między miejscowościami Ameryka oraz Gryźliny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów – osobowego seata oraz opla. Niestety, pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 29-letni kierujący seatem zmarł. Ponadto do szpitala trafiły trzy osoby podróżujące osobowym oplem.
W obu przypadkach policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny tych tragicznych wypadków.

  • Zdjęcie przedstawia miejsce wypadku na trasie Ameryka-Gryźliny.

W poniedziałek (10.04.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na DK 16 w pobliżu m. Naglady może poruszać się osobowym volkswagenem nietrzeźwy kierujący. Z relacji innych uczestników ruchu drogowego wynikało, że kierujący miał jechać autem całą szerokością drogi, zjeżdżając od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Okazało się, że w organizmie 34-latka krążył ponad jeden promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.
Wkrótce 34-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe.

Powrót na górę strony