Aktualności

Odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 25.04.2023

Policyjny wywiadowcy zabezpieczyli łącznie prawie 650 gramów amfetaminy. Nielegalne substancje zostały znalezione podczas przeszukania auta oraz przy jego kierowcy i pasażerze. 38-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Z kolei 31-latek wkrótce odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegły wtorek (18.04.2023) wieczorem policyjni wywiadowcy na jednym z parkingów zauważyli zaparkowane auto, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Obaj na widok funkcjonariuszy zaczęli się nerwowo zachowywać. W pojeździe na fotelu i kokpicie pojazdu zauważyli rozsypany biały proszek. W związku z powyższym policjanci postanowili sprawdzić czy mężczyźni nie posiadają przy sobie substancji zabronionych. Przy 38-latku znaleziono woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Zdecydowanie więcej nielegalnych substancji znaleziono przy 31-latku oraz pod jego fotelem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono łącznie prawie 650 gramów amfetaminy, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.
31 i 38-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 38-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 31-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W tym przypadku grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W ubiegły piątek (21.04.2023) na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

(aj/rj)

Powrót na górę strony