Aktualności

Za szybko w obszarze zabudowanym

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym celu sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy prawa i narażają na niebezpieczeństwo siebie i pozostałych użytkowników dróg. Nie ma pobłażania wobec piratów drogowych!

W poniedziałek (24.04.2023) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Sielskiej zatrzymali do kontroli osobowego citronena, którego kierujący jechał z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Okazało się, za kierownicą auta siedział 51-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego.

Kilka godzin później, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Tym razem na al. Sikorskiego 37-letni kierujący fiatem przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 37 i 51-latek stracili już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto obaj zostali ukarani mandatami w kwocie 1500 złotych. Na ich konto wpłynie także po 13 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.
Zachęcamy do zapoznania się aktualnymi przepisami ruchu drogowego: https://policja.pl/pol/aktualnosci/223024,Juz-od-17-wrzesnia-zmiany-w-przepisach-Prawo-o-ruchu-drogowym-SPOT.html
(aj)

Powrót na górę strony