Aktualności

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Data publikacji 26.04.2023

Znamy już zwycięzców Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanego w jednej ze szkół w Barczewie. Zmagania uczniów odbywały się pod okiem policjantów z olsztyńskiej drogówki oraz funkcjonariuszy z Barczewa. Konkurs ten ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów o ruchu drogowym oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania na drodze.

W ubiegły piątek (21.04.2023) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych jego etapów czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Komisariatu Policji w Barczewie.  Głównym celem turnieju było m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, popularyzowanie roweru jako środka transportu wykorzystywanego również w rekreacji i sportu czy inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy  na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Eliminacje powiatowe składały się z części teoretycznej, w której młodzież musiała wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Część praktyczna ściśle związana była ze sprawdzeniem umiejętności młodzieży podczas pokonywania specjalnie przygotowanego toru przeszkód czy udzielania pierwszej pomocy.

Wśród 11 drużyn zarówno w kategorii klas IV-V jak i VI-VIII najlepsi okazali się uczniowie z SP Franknowo.  Za nimi uplasowali się uczniowie z SP w Dobrym Mieście. III miejsce zajęły dzieci ze SP w Stawigudzie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Turnieju, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach!

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie
(aj)
 

Powrót na górę strony