Aktualności

Poszukiwani w rękach Policji

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 35, 73 i 44-latka, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Bywa też tak, że osoby poszukiwane same chcą rozliczyć się z przeszłością. Tak było w przypadku 31-latka, który przyszedł na komisariat w celu opłacenia grzywny.

W piątek po godzinie 22:00 z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie funkcjonariusze podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem, że w jednym z mieszkań miało dochodzić do zakłócania spokoju. Na miejscu podczas legitymowania policjanci ustalili, że 35-letni mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 100 dni za przestępstwo w ruchu drogowym.
W poniedziałek przed godziną 21:00 olsztyńscy policjanci w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy Olsztyn zatrzymali 73-letniego mieszkańca Olsztyna, który miał do odbycia  karę 1 roku pozbawienia wolności  za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.
We wtorek (25.04.2023 r.) po godzinie 13:00 do Komisariatu Policji w Barczewie przyszedł 31-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Malbork na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary 12 dni pozbawienia wolności lub opłacenia grzywny za wykroczenie w ruchu drogowym. Po opłaceniu grzywny mężczyzna został zwolniony.
Tego samego dnia po godzinie 15:00 policjanci podczas interwencji dotyczącej kradzieży sklepowej zatrzymali 44-latka, który przekroczył linię kas nie płacąc za towary, a także okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności.
Zarówno 35-latek, 73-latek jak i 44-latek zostali zatrzymani, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych. Odpowiedzą za wcześniejsze przestępstwa i nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny. Z kolei 31-latek postanowił rozliczyć się z przeszłością i przyszedł w tym celu na komisariat. Po opłaceniu grzywny został zwolniony.

(p.ż/t.m)

Powrót na górę strony