Aktualności

Poszukiwani w rękach Policji

Funkcjonariusze zatrzymali 31 i 50-latka, mieszkańców powiatu olsztyńskiego, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

W piątek (28.04.2023 r.) policjanci w jednej z miejscowości na terenie gminy Purda zatrzymali 31-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną dwoma listami gończymi - przez Sąd Rejonowy w Oleśnicy celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo w ruchu drogowym i  przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności.
W sobotę (29.04.2023 r.) po godzinie 21:00 funkcjonariusze na jednej z ulic w m. Dywity podczas interwencji wylegitymowali 50-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 111 dni pozbawienia wolności.
Zarówno 31-latek jak i 50-latek zostali zatrzymani, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych. Odpowiedzą za wcześniejsze przestępstwa i nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny.
(p.ż/tm)

Powrót na górę strony