Aktualności

Kolejni poszukiwani zatrzymani

Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa. Trzy osoby „wpadły” w różnych okolicznościach - w miejscu zamieszkania czy pijąc alkohol w miejscu zabronionych. Wszyscy zostali zatrzymali i najbliższy czas spędzą w zakładzie karnym.

W piątek (05.05.2023 r.) przed godziną 13:00 funkcjonariusze zatrzymali na podstawie nakazu  doprowadzenia 39-letniego mieszkańca powiatu iławskiego. Po udaniu się pod wskazany adres na jednej z ulic w Olsztynie i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Iława celem odbycia zastępczej kary aresztu 90 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.

W niedzielę (07.05.2023 r.) po południu olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna 50-letniego mężczyznę, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Okręgowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia celem odbycia kary roku pozbawienia wolności  za wcześniejsze przestępstwa.

W poniedziałek (08.05.2023 r.) po godzinie 21:00 policjanci na jednej z ulic w Olsztynie zauważyli mężczyznę, który spożywa alkohol w miejscu zabronionym. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 37-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Giżycko do odbycia łącznej kary 229 dni pozbawienia wolności.

Zarówno 37, 39 jak i 50-latek zostali zatrzymani, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych. Odpowiedzą za wcześniejsze przestępstwa i nie unikną odpowiedzialności.

(p.ż/k.h)

Powrót na górę strony