Aktualności

Bądźmy ostrożni za kierownicą

Olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-latkę i 56-latka, którzy jak się później okazało nie powinni w ogóle znaleźć się za kierownicą auta. Swoim zachowaniem stwarzali realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W czwartek (11.05.2023 r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Pstrowskiego w Olsztynie 22-latkę siedzącą za kierownicą osobowego golfa, która nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 22-latka prowadziła pojazd mimo cofniętych uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym jest to przestępstwo, za które grozi  grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tego samego dnia na ul. Prostej w Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 56-latka siedzącego za kierownicą osobowego bmw, który podczas jazdy korzystał z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w ręku. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mimo braku uprawnień do kierowania.  Jest to czyn zagrożony karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Zarówno 22-latka jak i 56-latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Przypominamy, że korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku  przez kierującego pojazdem stanowi wykroczenie, za które grozi mandat w kwocie 500 złotych i 12 punktów karnych. Wykroczenie stanowi również niekorzystanie przez kierowcę z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, za które grozi mandat w kwocie 100 złotych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od nas samych. Czasem chwila nieuwagi może zadecydować o naszym losie. Bądźmy ostrożni, szczególnie za kierownicą.


(p.ż/t.m)

Powrót na górę strony