Aktualności

Kolejni poszukiwani zatrzymani

Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa. Te osoby „wpadły” w różnych okolicznościach - w miejscu zamieszkania czy w parku. Zostali zatrzymali i najbliższy czas spędzą w zakładzie karnym.

W niedzielę (14.05.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu spokoju publicznego. Po godzinie 5:00 nad ranem w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna funkcjonariusze wylegitymowali 43-letniego mężczyznę, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 14 miesięcy oraz celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 104 dni.
We wtorek (16.05.2023 r.) po godzinie 21:00 w m. Barczewo w jednym z parków funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. 47-latek okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w celu odbycia 45 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.
Zarówno 43-latek jak i 47-latek zostali zatrzymani, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych. Nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny.
 (p.ż/r.j)

 

Powrót na górę strony