Aktualności

Zawody ,,Dzielnicowy roku” w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie

W środę podczas I stopnia XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy roku” z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyłoniono 2 laureatów, którzy staną w szranki podczas II etapu eliminacji na szczeblu komend wojewódzkich.

W środę (17.05.2023 r.) w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbył się I etap XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy roku”. Do konkursu przystąpiło łącznie 41 dzielnicowych z KMP w Olsztynie, potwierdzając zapoznanie z regulaminem, z których wyłoniono 2 laureatów. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 40 pytań (3 warianty), poświęconych zagadnieniom, z którymi na co dzień mają do czynienia policjanci dzielnicowi. Na rozwiązanie testu funkcjonariusze mieli 40 minut. Do następnego etapu zakwalifikowali się st.asp. Leszek Jacznik z Posterunku Policji I w Olsztynie, który zajął 1 miejsce oraz asp.szt. Tomasz Maciąg z Posterunku Policji w Dywitach, który zajął 2 miejsce. Laureaci staną w szranki podczas II etapu eliminacji na szczeblu komend wojewódzkich.

Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy roku” zostanie przeprowadzony w Szkole Policji w Katowicach 17-20 października 2023 r.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Pamiętajmy:
Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt z lokalną społecznością. Realizują czynności z zakresu profilaktyki społecznej jak również przeciwdziałania przemocy w rodzinie. To policjanci, do których można się zwrócić o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Współpracują na co dzień z  instytucjami publicznymi, w tym samorządowymi, placówkami oświatowymi, organizacjami pozarządowymi, jak i społecznościami lokalnymi.


Dane kontaktowe swojego dzielnicowego mogą Państwo odnaleźć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w zakładce Dzielnicowi:

https://olsztyn.policja.gov.pl/o02/dzielnicowy

Jak również w aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

(p.ż/k.h)

  • I etap XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy roku”
  • I etap XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy roku”
Powrót na górę strony