Aktualności

Kortowiada 2023 – policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas juwenaliów

Od środy do niedzieli policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas trwających juwenaliów. Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas studenckiego święta. Przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu swoich rzeczy osobistych.

Od środy do niedzieli (24-27.05.2023) na terenie kampusu akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego trwają juwenalia. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się wielu uczestników studenckiego święta. W rejonie miasteczka akademickiego podczas juwenaliów widocznych będzie więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze będą stanowczo reagować wobec osób, które swoim zachowaniem stworzą zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno uczestników imprezy, jak również mieszkańców naszego miasta. W czwartek funkcjonariusze zabezpieczali przemarsz studentów ulicami miasta – dbając o płynność ruchu na drogach, a także bezpieczeństwo jego uczestników. W związku z zaplanowanymi koncertami w miasteczku studenckim, na ulicach Olsztyna – szczególnie w okolicy Kortowa – ruch pieszy i samochodowy będzie wzmożony. Apelujemy w szczególności do kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Bardzo ważne jest stosowanie się do ograniczeń prędkości, które obowiązują w mieście, w szczególności na al. Warszawskiej przebiegającej tuż przy studenckim miasteczku.

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to my sami jesteśmy odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie naszego mienia. Wybierając się w zatłoczone miejsca, złodzieje mogą łatwo wykorzystać naszą nieuwagę i zniknąć w tłumie po dokonaniu kradzieży. Ich łupem przeważnie padają portfele, telefony czy inne drobne wartościowe rzeczy najczęściej z niedomkniętych lub pozostawionych bez kontroli torebek czy z tylnych kieszeni spodni. Zalecamy, aby wybierając się na juwenalia zabrać ze sobą tylko te rzeczy, które będą niezbędne w trakcie trwania imprezy.

Jeśli zorientujemy się, że „zniknęły” nasze rzeczy w pierwszej kolejności udajmy się do Biura Rzeczy Znalezionych, które na czas juwenaliów zostało zorganizowane w Centrum Monitoringu w Kortowie.  Tam też przynośmy znalezione przez nas przedmioty, by ułatwić innym ich odzyskanie. Kiedy uznamy, że ktoś nas okradł zgłośmy ten fakt Policji.
(aj)

 

  • Zdjęcie przedstawia zabezpieczenie przemarszu studentów ulicami Olsztyna.
  • Zdjęcie przedstawia zabezpieczenie przemarszu studentów ulicami Olsztyna.
  • Zdjęcie przedstawia zabezpieczenie przemarszu studentów ulicami Olsztyna.
Powrót na górę strony