Aktualności

Policyjne interwencje na drogach Olsztyna

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu kierującemu bmw, który wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi. Ponadto okazało się, że jego pasażer ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Olsztyńscy policjanci zatrzymali także 20-letniego kierującego toyotą, który wybrał się w podróż, mimo alkoholu krążącego w jego organizmie. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W czwartek (25.05.2023) wieczorem policyjni wywiadowcy na jednej z ulic mieście zauważyli bmw, którego kierowcę podejrzewali, że wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu. Funkcjonariusze postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy - na 35-letnim kierującym ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto w pojeździe znajdował się 40-letni pasażer. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i trafi do zakładu karnego. 35-latek odpowie wkrótce przed sądem za kierowanie autem wbrew sądowemu zakazowi. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (26.05.2023) w nocy policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Niepodległości zatrzymali do kontroli drogowej osobową toyotę. Zaraz po podejściu do kierującego funkcjonariusze wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 20-latka ponad 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

(aj)

 

Powrót na górę strony