Aktualności

Za szybko w obszarze zabudowanym

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym celu sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy prawa i narażają na niebezpieczeństwo siebie i pozostałych użytkowników dróg. Nie ma pobłażania wobec piratów drogowych!

W czwartek (25.05.2023) rano policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Towarowej zatrzymali do kontroli mercedesa, którego kierujący mercedesem jechał z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 38-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 13 punktów karnych.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Tym razem w m. Jonkowo 19-letni kierujący motorem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 75 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

19 i 38-latek stracili już prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.


Zachęcamy do zapoznania się aktualnymi przepisami ruchu drogowego:

https://policja.pl/pol/aktualnosci/223024,Juz-od-17-wrzesnia-zmiany-w-przepisach-Prawo-o-ruchu-drogowym-SPOT.html

(aj)

Powrót na górę strony