Aktualności

Poszukiwani zatrzymani w Olsztynie i Dobrym Mieście

Policjanci zatrzymali w Olsztynie i Dobrym Mieście 37, 70-latka, którzy byli poszukiwani przez organy ścigania. Mężczyźni mieli na swoim koncie czyny, za które orzeczono kary pobawienia wolności.

W poniedziałek (29.05.2023 r.) w godzinach popołudniowych olsztyńscy funkcjonariusze zostali wezwani przez ochronę sklepu. Interwencja dotyczyła kradzieży alkoholu. Na miejscu zastali 37-latka, który początkowo wielokrotnie wprowadzając w błąd funkcjonariuszy, nie chciał podać swoich prawdziwych danych, nie posiadał przy sobie również dokumentów. Po ustaleniu personaliów mężczyzny okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Świecie celem odbycia kary 64 dni pozbawienia wolności. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. 37-latek odpowie za popełnione wykroczenia- kradzież i wprowadzanie w błąd co do swojej tożsamości, a najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym ponosząc odpowiedzialność za wcześniejsze przestępstwa i wykroczenia.  
Tego samego dnia, na jednej z ulic w Dobrym Mieście w godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego golfa, za którego kierownicą siedział 70-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną na podstawie listu gończego przez Sąd Rejonowy w Łomży, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6-miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym.
(p.ż/r.j)

Powrót na górę strony