Aktualności

Poszukiwani zatrzymani

Każdego dnia policjanci zatrzymują sprawców wykroczeń i przestępstw, a także tych, którzy są poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Konsekwencje swoich czynów poniosą w końcu 35-latek i 38-latka, którzy do tej pory próbowali ich uniknąć.

We wtorek (30.05.2023 r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w godzinach popołudniowych udali się z polecenia oficera dyżurnego na DK16, gdzie na wysokości m. Barczewo doszło do zdarzenia drogowego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, podczas obsługi zdarzenia drogowego,  okazało się, że 35-letni pasażer osobowego renault jest poszukiwany listem gończym  przez Sąd Rejonowy Warszawa-Żoliborz celem odbycia kary 70 dni pozbawienia wolności.
Tego samego dnia w godzinach wieczornych policjanci z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się na jedną z ulic w Olsztynie, gdzie miało dojść do zakłócania spokoju i porządku publicznego. Na miejscu funkcjonariusze zastali 38-latkę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się jednak, że kobieta jest osobą poszukiwaną  przez Sąd Rejonowy Olsztyn celem odbycia dwóch kar pozbawienia wolności w wymiarze 20 dni i 8 dni, za wcześniej popełnione wykroczenia.
Zarówno 35-latek jak i 38-latka zostali zatrzymani. Nie unikną odpowiedzialności za popełnione czyny, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych.
(p.ż/t.m)

Powrót na górę strony