Aktualności

Dzielnicowy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

Dzielnicowy – to policjant pierwszego kontaktu, który zna najlepiej problemy i potrzeby swoich mieszkańców. Jego działania mogą przyjąć różne formy, a cel jest jeden – zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. St. asp. Leszek Jacznik w ramach swojego działania priorytetowego zgłosił projekt budowy oznakowanego przejścia dla pieszych przy ul. Maczka w Olsztynie do programu Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą i głosowania.

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To funkcjonariusze, których głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie, do których każdy może zwrócić się o pomoc i poradę. Każdy dzielnicowy opracowuje swój plan priorytetowy. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowego oraz zwiększyć skuteczność jego współdziałania z mieszkańcami.
St. asp. Leszek Jacznik to dzielnicowy z Posterunku Policji I w Olsztynie. Funkcjonariusz wsłuchując się w głos swoich mieszkańców za cel priorytetowy obrał działania mające na celu powstanie oznakowania przejścia dla pieszych przy przedszkolu na ul. Maczka w Olsztynie. Do tej pory z inicjatywy dzielnicowego w pobliżu placówki oświatowej zamontowano słupki uniemożliwiające parkowanie przed wejściem do przedszkola. Następnym etapem ma być budowa oznakowanego przejścia dla pieszych oraz chodnika. Modernizacja tego miejsca jest w planach zarządcy drogi, natomiast dzielnicowy działając wielotorowo postanowił pozyskać środki na budowę zgłaszając swój projekt do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Zachęcamy do zapoznania się ze zgłoszonym projektem nr 167 przez olsztyńskiego dzielnicowego oraz udział w głosowaniu, które trwa od 5 do 18 czerwca 2023 roku.
Szczegóły znajdują się na stronie internetowej: https://glosujobo.olsztyn.eu/projekty?nr=167&nazwa=&rodzaj=&status=&dzielnica=


(aj)

 

  • Zdjęcie przedstawia plakat Olsztyński Budżet Obywatelski- głosuj na projekt nr: 167. Bezpieczne przejście do przedszkola.
Powrót na górę strony