Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo i dla bezpieczeństwa

Już za kilka tygodni zaczną się ferie letnie. Olsztyńskich policjantów można było spotkać podczas organizowanych w ostatnim czasie festynów w Olsztynie i powiecie olsztyńskim. Byliśmy obecni na profilaktycznych stoiskach, czy też zorganizowanych miasteczka ruchu drogowego, a także prezentowaliśmy policyjny sprzęt i radiowozy. Przede wszystkim przypominaliśmy o bezpieczeństwie nad wodą i na drodze oraz chcieliśmy już teraz uczulić najmłodszych na zagrożenia należy uważać podczas wypoczynku.

W niedzielę (04.06.2023 r.) najmłodsi podczas Gminnego Dnia Dziecka w m. Bartąg mogli cieszyć się atrakcjami przygotowanymi również przez m.in. funkcjonariusz z Zespołu ds. Profilaktyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz policjanci z Posterunku Policji w Stawigudzie. Dzieci miały okazję wsiąść do policyjnych radiowozów, a także przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami. Można było również zobaczyć jak wygląda praca przewodnika psa służbowego, przejść przez specjalny tor przeszkód z założonymi alkogoglami, jak również wziąć udział w konkursie na najszybszego uczestnika festynu, którego prędkość mierzona była przy pomocy laserowego miernika prędkości. Na stanowisku profilaktycznym można było podziwiać sprzęt wykorzystywanym w codziennej, policyjnej służbie. Policjanci udzielali również porad z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, a także nie zabrakło informacji o rekrutacji do służby do policji. Szczegóły na temat doboru do służby w policji:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html

 

  • Gminny Dzień Dziecka w m. Bartąg.
  • Gminny Dzień Dziecka w m. Bartąg.

 

W weekend nie zabrakło nas również na Dniu Dziecka w Prejłowie oraz Jedzbarku, gdzie najmłodsi mogli z bliska podziwiać policyjny patrol z Posterunku Policji w Purdzie, a także przez zabawę zgodnie z programem edukacji komunikacyjnej dla najmłodszych – ,,Autochodzik” z uśmiechem na ustach zdobywać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.  

  • Piknik z udziałem funkcjonariuszy Posterunku w Purdzie.


Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Posterunku Policji II Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie czuwali również nad porządkiem i bezpieczeństwem najmłodszych uczestników parady i ich opiekunów pn. ,,Bajkowa droga mleczna”, którzy z Placu Jana Pawła II przeszli na dziedziniec olsztyńskiego zamku w piątek (02.06.2023 r. ) w ramach Światowych Dni Bajki.

  • Zabezpieczenie parady.
  • Zabezpieczenie parady.


Bezpieczeństwo zależy od nas samych, a bezpieczeństwo najmłodszych zależy od opiekunów, dlatego nieustannie przypominamy i apelujemy o to, aby rozmawiać o bezpieczeństwie i wyjaśniać jak należy postępować w obliczu zagrożeń jakie można spotkać na swojej drodze podczas wypoczynku i w trakcie nadchodzących wielkimi krokami ferii letnich.

(p.ż)

Powrót na górę strony